Obezite Cerrahisi Süreci Nasıl İlerliyor?

1

Başvuru

Hastalar (web sayfası, sosyal medya kanalları veya hastahane aracılığıyla) tedavi için başvuruda bulunur.
2

Ön Bilgi

Hasta ile irtibata geçilerek ilk bilgiler alınır. (Obezite hastaları için; boy, kilo, yaş, eşlik eden mevcut hastalıklar, daha önce geçirilmiş ameliyatlar vb.)
3

Ön Randevu

Doktorun programına göre hastalara ön görüşme randevusu verilir. Hastalar obezite ameliyatı hakkında (öncesi-sonrası) ve hastahane prosedürleri konusunda doktorumuz ve koordinatörlerimiz tarafından detaylıca bilgilendirilir.
4

Randevu

Operasyon tarihi için hem hastanın, hem de doktorun uygunluk durumuna göre randevu oluşturulur.
5

Ön Ödeme

Operasyon tarihi belirlendikten sonra hasta, hastahane masraflarına ait ön ödeme (operasyon öncesi yapılan check-up işlemlerine ait ödeme) belgesini koordinatörümüzle paylaşır.
6

Check-Up

Hasta operasyon öncesi gerekli olan genel check-up programından geçirilir ve ameliyat süreci hakkında bilgilendirilir.
7

Hastahanede Konaklama

Tüp mide operasyonu sonrası hasta en az 2 gün hastahanede kontrol altında tutulur ve 3. gün operasyona bağlı risk testleri yapıldıktan sonra doktorun kararıyla taburcu edilir.
8

Mide Bypass Sonrası Konaklama

Mide bypass operasyonu sonrası hastalar 4 gün hastahanede kontrol altında tutulur.
9

Diyetisyen Takibi

Hastalar taburcu olmadan önce diyetisyen tarafından beslenme programları düzenlenir ve sonrası için düzenli diyetisyen takibi önerilir.
10

Taburcu Olduktan Sonra Kontroller

Hastalar taburcu olduktan sonra 2. gün, 1. hafta, 2. hafta kontrollerine çağrılır. 1. ay, 3. ay, 6. ay ve 1. yılın sonunda gerekli kan tahlillerini (istedikleri herhangi bir sağlık kurumlarında) yaptırarak doktor kontrolünden geçirilir.